Rodzaj kosmetyków

Kosmetyki to temat niezwykle obszerny. Ilość dostępnych specyfików jest naprawdę oszałamiająca. Wystarczy wejść do pierwszej lepszej drogerii, by przekonać się, że półki uginają się od różnego rodzaju kosmetyków. Rodzajów i gatunków kosmetyków jest bardzo wiele. Generalnie możemy je podzielić na dwie zasadnicze grupy tj. kosmetyki kolorowe i kosmetyki pielęgnacyjne.

Kosmetyki kolorowe przeznaczone są dla kobiet i służą do wykonania makijażu. Wyróżnić możemy cała gamę kolorowych kosmetyków. Są wśród nich pudry, podkłady, tusze, pomadki, cienie, róże i kredki. Każdy z nich dzieli się na kolejne rodzaje, kolory i gatunki. Kosmetyki kolorowe poprawiają wygląd, tuszują pewne niedoskonałości i eksponują walory. Dopasowujemy je do kolorytu skóry, koloru oczu i włosów. Kosmetyki kolorowe dają jak gdyby efekt końcowy.

Przed makijażem potrzebna jest jeszcze cała seria kosmetyków pielęgnacyjnych. W tej kategorii rodzajów jest jeszcze więcej. Kosmetyki pielęgnacyjne doskonale wpływają na poprawę urody i poprawę stanu fizycznego skóry. Warto na pewno wymienić kremy, maseczki, szampony, odżywki, żele, balsamy i płyny do kąpieli. Oczywiście każda z tych pod – kategorii dzieli się na kolejne. Już same kremy są obszernym tematem. Dzielimy je na kremy na dzień i kremy na noc. Kremy do rąk, do twarzy i pod oczy, a także kremy do pielęgnacji stóp, czy dekoltu.

Możemy wśród nich wyróżnić kremy nawilżające, tłuste, półtłuste i matujące. Możemy też wyróżnić kremy dla osób młodych i starszych, dla kobiet i mężczyzn, z filtrem i bez. Kremy dopasowuje się do rodzaju cery. W zależności od tego czy posiadamy cerę suchą, tłustą, czy mieszaną możemy dobrać odpowiedni do rodzaju cery krem. Tak by w odpowiedni sposób pielęgnować skórę. Kremy dostosowujemy do swojego wieku typu urody, a także niedoskonałości z jakimi się borykamy np. przeciwzmarszczkowe, liftingujące, rozjaśniające.

Kolejną kategorią kosmetyków są te wspomagające walkę z różnego rodzaju defektami skórnymi. Tak np. kosmetyki zwalczające trądzik, a są wśród nich żele do mycia twarzy, kremy i pilllingi. Niezwykle popularne są też kosmetyki pomagające zwalczać cellulit, a także rozstępy. Dostępne na rynku są maseczki, żele i balsamy pomagające likwidować efekt skórki pomarańczowej.

Wśród szerokiej gamy kosmetyków możemy też wymienić kosmetyki do opalania i po opalaniu. Są to kremy do opalania z filtrem i kosmetyki zawierające kompleks składników regenerujących skórę po intensywnej eksploatacji słonecznej. Wśród szerokiej gamy preparatów kosmetycznych wyróżnić możemy jeszcze kosmetyki do demakijażu, czy antyperspiranty, czy kosmetyki po goleniu dla mężczyzn.

Jak widać na rynku dostępna jest szeroka gama kosmetyków, które to podzielić można na wiele rodzajów w zależności od zastosowania i ich działania. Kosmetyki do włosów, twarzy, ciała, wyszczuplające i przeciwzmarszczkowe. Rodzajów i kategorii jest naprawdę wiele.

Poszczególne preparaty różnią się składem, działaniem i ceną. Pomagają dbać o urodę, zwalczać niedoskonałości i hamować niepożądane efekty upływu czasu. Wyróżniamy kosmetyki dla kobiet, mężczyzn jak również dzieci. W zależności od wieku i indywidualnych potrzeb możemy dobrać kosmetyki spełniające nasze oczekiwania i wcale nie koniecznie muszą to być preparaty z najwyższej półki.

Brak komentarzy »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment