Kosmetyki dla młodych kobiet

kosmetyki dla młodych kobietKosmetyki można podzielić na dwie podstawowe kategorie, mianowicie kosmetyki pielęgnacyjne i kosmetyki kolorowe. Pierwsze z nich jak sama nazwa mówi służą do pielęgnacji ciała, drugie zaś to kosmetyki używane do makijażu.

O ile w przypadku kosmetyków kolorowych można używać tych samych preparatów w każdym wieku, tak kosmetyki pielęgnacyjne należy dopierać odpowiednio do wieku. Ponieważ skóra w każdym wieku ma inne problemy, wymaga innej pielęgnacji i kosmetyków o innym składzie.

Kremy

Firmy kosmetyczne posiadają w asortymencie serie kosmetyków przeznaczonych specjalnie dla młodych dzieczyn. Nieodzownym kosmetykiem kobiety w każdym wieku jest krem. Krem chroni skórę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, regeneruje ją, oraz dostarcza potrzebne skórze składniki odżywcze. Krem należy dobrać do wieku i do rodzaju cery. Większość młodych kobiet posiada cerę tłustą i powinny one wybierać kremy przeznaczone do tego właśnie rodzaju skóry.

Są to zazwyczaj kremy matujące, które regulują pracę gruczołów łojowych i sprawiają, że skóra nie błyszczy się. Natomiast kobiety posiadające skórę suchą lub mieszaną też powinny dobierać odpowiedni dla siebie krem. W przypadku cery suchej powinien to być krem o silnych właściwościach nawilżających, zaś cera mieszana wymaga pielęgnacji w postaci kremu, który nawilży suche partie skóry i zmatowi partię przetłuszczające się nadmiernie. Problemy skórne młodych dziewcząt to przede wszystkim trądzik.

Zwalczanie trądziku

Na rynku znaleźć więc można gamę kosmetyków do pielęgnacji skóry trądzikowej. Są to toniki, żele do mycia twarzy i specjalne kremy. Wszystkie te preparaty zawierają składniki pomagające zwalczać trądzik, z którym boryka się wiele młodych dziewcząt. Ale trądzik to nie największy problem młodych kobiet. Znacznie poważniejszy od niego jest cellulit, który to coraz częściej dotyka właśnie młode kobiety. Do walki z cellulitem również możemy znaleźć serię kosmetyków w postaci balsamów, kremów i żeli, które pomagają zlikwidować mało estetyczny efekt skórki pomarańczowej.

Kolejnym preparatem właściwie niezbędnym w kosmetyczce młodej dziewczyny jest maseczka. Na rynku zaleźć maseczki o różnych właściwościach. Tutaj sytuacja wygląda podobnie jak w przypadku kremów i o wyborze w głównej mierze decyduje rodzaj cery. Dla skóry trądzikowej szczególnie polecane są maseczki oczyszczające, zawierają one glinkę, która doglądnie oczyszcza pory i zapobiega świeceniu się skóry.

W drogeriach, aptekach i marketach znajdziemy całą gamę kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji skóry młodych dziewcząt. Firmy kosmetyczne produkują serie kosmetyków przeznaczonych specjalnie dla młodych kobiet. Kosmetyki te pomagają zwalczać problemy skórne takie jak trądzik czy skórka pomarańczowe, które to są głównymi problemami młodej skóry. Ponadto kosmetyki dla młodych kobiet dostarczają do skóry niezbędne składniki odżywcze i sprawiają, że skóra wygląda gładko i świeżo przez długi czas.

1 komentarz »

  1. avatar

    Ja tam mam na maxa wrażliwą cerę i musze używać przede wszystkim delikatnych kremów – inaczej ją podrażniam. Lubię hypolaergiczną serię Flosleku – krem do cery wrażliwej, żel do mycia twarzy, tonik. Bardzo dobra seria apteczna.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment