Jak poradzić sobie z cellulitem – różne sposoby

jak sobie radzić z cellulitemNieodłączny problem wielu kobiet. Koszmar w rzeczywistości. Na myśl o lecie i ograniczonym stroju wielu z nas robi się nie miło. Cellulit. Jak z nim poradzić? Czy musimy być na niego skazane? Jak spowodować żeby nie powracał? Czy została nam już tylko uroda na papierze po zabiegu w Photoshopie?

Nie łammy się. Jeżeli myślicie, że problem cellulitu dotyczy tylko was, to wiedzcie, że to nie prawda. Co druga kobieta na świecie ma cellulit. Twoje koleżanki również. I albo się do tego nie przyznają, albo go dobrze maskują. Ważne jest, iż z cellulitem można wygrać.

Czym jest Cellulit

Właściwa nazwa cellulitu to lipo dystrofia (niewiadomo co gorsze). Jest to najzwyklejsze w świecie nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej. Jaki są tego efekty – obrzękowo – włókniste zmiany tkanki podskórnej, czyli nierówne i pofałdowane powierzchnie skóry ud, bioder, kolan, pośladów, ramion i sutków. Straszne, prawda?

Z cellulitem zaczynamy mieć do czynienia w okresie dojrzewania, kiedy nasze ciało pod względem hormonalnym zaczyna szaleć. Możemy to zwalić na estrogeny. No dobrze, ale co jeśli okres dojrzewania przeszłyśmy gładko, a cellulit wystąpił później?

Inną przyczyną może być również ciąża, okres menopauzy, okres stosowania hormonalnej terapii zastępczej, antykoncepcja lub po prostu otyłość i chudość przy braku ruchu. Tak kochane, niezależnie od tego czy posiadacie troszkę tłuszczyku czy figurę modelki jesteście narażone na pomarańczową skórkę.

Jak radzić sobie z Cellulitem

Kurację przeciw cellulitowi należy rozpocząć jak najszybciej, najlepiej gdy zobaczymy na swoim ciele małe nierówności i dołeczki. Jeżeli jesteście w fazie intensywnego cellulitu to nie oznacza, że już zostałyście skazane.

Istotą w pozbyciu się naszego koszmaru jest zmiana stylu życia. Ważna rolę odgrywa dieta. Musicie zrezygnować w produktów wysokowęglanowych, które w dużej mierze przyczyniły się do powstania cellulitu. Ponadto aktywność fizyczna jest bardzo ważna.

Odpowiednie ćwiczenia na części zajęte cellulitem spowodują jego zastój i cofanie się. Sami dobrze wiecie, jak ćwiczenia wpływają na ciało i piękną skórę. Innym sposobem są również masaże będące działaniem leczniczym i profilaktycznym. Poprawiają one ukrwienie naszego ciała, wpływają na jędrność i sprężystość skóry.

Moja propozycja pozbycia się cellulitu to peeling. Oczywiście kuracja ta wymaga cierpliwości ale jest tańsza. Po odpowiednim peelingu pobudzającym krążenie krwi warto wmasować w miejsca dotknięte cellulitem kremy, żele, balsamy antycellulitowe. W drogeriach i aptekach znajdziecie ogromny wybór. To, który będzie najlepszy dla was musicie skonsultować sami lub z lekarzem.

Leki i zabiegi

Jeżeli nic nie pomoże, w co wątpię lub jeśli jesteście w fazie rozwiniętego cellulitu możecie skorzystać z: leków antycellulitowych działających od wewnątrz, drenażu limfatycznego będącego najpopularniejszym sposobem w walce z cellulitem, mezoterapii będącą zabiegiem polegającym na wstrzyknięciu środka leczniczego w dotknięte cellulitem miejsce.

Ostatecznym zabiegiem, któremu możecie się poddać jest liposukcja, czyli odessanie tkanki tłuszczowej. Tą metodę odradzam bez głębszego namyślenia się. Jeżeli już się na nią zdecydujecie skonsultujcie się z lekarzem, który pomorze podjąć decyzje i odpowie na wszystkie pytania. Jednak pamiętajcie – to ostateczność.

Także drogie Panie, mam nadzieję, że wiecie miej więcej jak radzić sobie w pomarańczową skórką. Malutkie kroczki jakie wykonacie dziś w walce z cellulitem mogą przynieść wspaniałe efekty w późniejszych latach. I nie bójcie się pokazywać swoje ciało! Prawdziwe kobiety nie powstają w Photoshopie.

2 komentarze »

  1. avatar

    Mi w walce z cellulitem bardzo pomogły kosmetyki Flosleku z serii Slim Line. Używam peelingu, żelu intensywnie wyszczuplającego i antycellulit oraz folii do zabiegów. Przy regularnym stosowaniu skóra wygląda o niebo lepiej 🙂 Jest dużo gładsza i ładnie napięta, a cellulit dużo mniej widoczny 🙂

  2. avatar
    karolinka79 Says:

    Mnie kremy nie pomagały zupełnie, dlatego zdecydowałam się na masaże bańką chińską. Ta metoda staje się coraz bardziej popularna, dowiedziałam się o niej oglądając program o cellulicie na ttv 🙂 Wybrałam się kilka razy do salonu Yasumi – bonarka w Krakowie, w połączeniu z ćwiczeniami naprawdę udało mi się sporo zdziałać.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment